Żółte przebarwienie na paznokciach u stopy

Witam. Na moim paznokciach u stopy pojawiło się żółte przebarwienie. Byłem z tym dziś u dermatologa i o stwierdził że powstało to na skutek urazu mechanicznego. Nie ma na to żadnej maści. Pani dermatolog kazała mi wyciać obcinaczkami ta uszkodzona warstwę i podpiłowywać tylko się przyznam że nie wiem jak to zrobić. Przecież jak wytnę tą uszkodzona częśc paznokcia to bedzie boleć . Proszę o poradę jak co mam zrobić . Link do zdjęcia: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/925823f52752a71c.html

Paznokieć pomału odrośnie można przycinać tak jak zawsze paznokcia.

Lub- jak bardzo przeszkadza ten wygląd paznokcia można udac się do kosmetyczki lub podologa na usunięcie tego kawałka .