Żółte upławy i prawidłowy wynik wymazu z pochwy

ginekolog nic nie stwierdził, wymaz z pochwy i szyjki nic nie wykazał, a ja ciągle mam żółte upławy, co robić?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane żółte upławy mogą mieć wiele przyczyn, w tym najbardziej prawdopodobna jest oczywiście infekcja. Jeśli klasyczny wymaz z pochwy nie wskazał przyczyny objawów warto pomyśleć o atypowych drobnoustrojach, np. rzęsistku czy też chlamydii. Sugeruję ponowną konsultację ze specjalistą ginekologiem.