Żółty osad na języku i zębach u 17-miesięcznego dziecka

Witam, mój syn ma 17 miesięcy, od 3 miesięcy na języku ma żółty osad, który po umyciu ponownie się pojawia. W ostatnich dniach na jego zębach też się pojawił żółty osad. Ma myte ząbki przynajmniej raz dziennie. Czy to jest objaw jakieś choroby?
ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Żółty osad na języku u dziecka może być spowodowany przyjmowaniem niektórych leków. Inną przyczyną może być odwodnienie lub oddychanie przez usta. Nie można wykluczyć infekcyjnego podłoża dolegliwości. W celu ustalenia przyczyny pojawienia się nalotu na języku konieczna będzie wizyta u specjalisty pediatry.