Żółte zęby u 17-miesięcznej córki

Witam, zauważyłam ostatnio, że córce, która ma 17 miesięcy zaczynają powoli żółknąć górne jedynki. Ząbki ma myte 2 razy dziennie. I nie wiem czym jest to spowodowane. Dziękuję za odpowiedź

Witam. Wiem z doświadczenia jak trudno jest przyzwoicie umyć małemu dziecku ząbki. Umyć nie zawsze oznacza domyć. Prawdopodobnie jest to płytka nazębna, która przebarwiła się np. od marchewki.Proszę pójść z dzieckiem na wizytę kontrolną, dentysta oczyści ząbki i poinstruuje jak prawidłowo je myć. Dobrym rozwiązaniem może być szczoteczka elektryczna.Pozdrawiam Krystyna Pikała

Jest to osad zalegający na powierzchni zębów. Proszę spróbować dokładniej i dłużej szczotkować przednie zęby. Można udać się do stomatologa który oczyści zęby i nauczy prawidłowych technik mycia ząbków.

Utrzymująca się płytka bakteryjna przebarwia się od barwinków zawartych w pożywieniu , to najbardziej prawdopodobna przyczyna , należy udać się do dentysty aby zweryfikował jaość szczotkowania i ilość płytki bakteryjnej

Przebarwienia w tym wieku najprawdopodobniej są spowodowane złą higieną jamy ustnej. Jeśli szczotkowanie nic nie daje, proszę udać się do stomatologa, gdzie higienistka stomatologiczna wyjaśni i poinstruuje, jak właściwie należy myć zęby dziecku.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl