Zrosty pooperacyjne jamy brzusznej

Witam. Jakie są objawy zrostow pooperacyjnych jamy brzusznej. ? Co gdy ma sie zrosty pooperacyjne. ? Podejrzewam, ze mam. Jestem 8 dni po operacji wyluszczeniu torbiel obustronnych. A wizyte kontrolna mam dopiero 7 stycznia. Co robic. ?

Aleksander Ropielewski

Zależy to od miejsca wystąpienia zrostów. Mogą nie dawać objawów lub mogą objawiać się bólem brzucha lub nawet niedrożnością przewodu pokarmowego. Jeżeli objawy będą bardzo niepokojące proszę zgłosić się do szpitala przed terminem wizyty.