Zwężenie kanału kręgowego a ból rąk

RM opis Zwężenie kanału kręgowego na poziomach C2-C7 na poziomie C3-C4 do 7,5 mm C4-C5 6mm przez przepukliny krążków i zmiany wytwórcze krawędzi tylnych trzonów odkształcenie rdzenia kręgowego C3-C4 przepuklina tylna podwięzadłowa o wymiarach 5x4mm zwężenie kanałow korzeniowych rdzen kręgowy uciśnięty od str przedniejC4-C5 protruzja 7,5x4,5 ucisk rdzenia kręgowego Wypadnięta tarcza m/k widoczna poniżej do tyłu od trzonu kręgu zwężenie kanału kręgowego do7,5 mm C3-C4C4-C5 6mm- ból i slabe ręce

Witam serdecznie. Zmiany takie mają charakter zwyrodnieniowy oraz przeciążeniowy. Z pewnością mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Warto skonsultować się z neurochirurgiem w tej sprawie.

Konieczne są obrazy z badania oraz dokładne badanie stanu neurologicznego, aby precyzyjnie odpowiedzieć na pytania