Zwężone tętnice w obu oczach a wysokie ciśnienie

Dzień dobry chciałabym sie dowiedzieć co oznacza zwężone tętnice w obu oczach i czy ból głowy po prawej stronie może się z tym wiązać w czasie bólu moje ciśnienie idzie w górę i wynosi 180/120 z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest wizyta u lekarza. Zwężenie tętnic siatkówek oraz bóle głowy najprawdopodobniej wynikają z nadciśnienia tętniczego. Konieczne badanie lekarskie. Proszę udać się do lekarza rodzinnego lub kardiologa.