Zwężony i zdehydratowany krążek w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

mam wynik z rezonansu i bole w okolocy kosci ogonowej -nie moge siedziec, co mi moze pomóc? wynik badania: /Zwężony i zdehydratowany krążek m/k L4/L5 i L5/S1, z tylko - lewobocznym uwypukleniem krążka L5/S1, nieco modelującym worek oponowy i korzeń rdzeniowy lewy w otw.międzykręgowym./pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Wynik badania wskazuje na dyskopatię. Z wynikiem należy zgłosić się do lekarza kierującego lun do ortopedy. Na obecnym etapie najbardziej pomocna będzie rehabilitacja, zastosowane może być również leczenie przeciwzapalne.