Zwiększona grubość kompleksu IMT tętnicy szyjnej

zwiększona grubośc kompleksu IMT tętnicy szyjnej jak leczyć pacjent lat 75 po dwóch zawałach

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zwiększona grubość kompleksu intima-media wskazuje na miażdżycę w obrębie naczyń szyjnych. Przede wszystkim powinien Pan zatem dbać o prawidłowy poziom ciśnienia, glikemii, lipidów oraz prawidłową masę ciała. O szczegółach proszę porozmawiać z lekarzem, który zlecił wykonanie badania.