Zwracanie pokarmów po śniadaniu u 2,5-letniego dziecka

Czy to możliwe że dziecko jest przekarmiane? Synek 2,5 roku ma dobry apetyt,ale od czasu do czasu zdarza się ze pośniadaniu zwłascza w przedszkolu przy próbie odbicia po wypiciu herbaty chluśnie tą herbatą. Rano ok. 7 zjada butle mleka zara zpo tym sniadanie w przedszkou. Nie ma wzdęć, czasami po odbiciu pojawia sie czkawka, albo puste odbijania. niema bólów brzuszka. zachowuje się normalnie, nie zwraca treścią pokarmową.wdomu sie tonie zdarza. czy zbyt szybko wypija i ma nadmiar powietrza?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję dla pewności udać się z dzieckiem do lekarza pediatry. Być może ma Pani rację. co do odżywiania konieczne jest wykonanie pomiaru masy ciała oraz wzrostu dziecka i odnieść wyniki do siatek centylowych.