Zwyrodnienia stawu sródstopno-paluchowego oraz ostrogi kostne

Dziekuję za odpowiedz. Jednak postaram sie dokładnie opisać bóle.Bóle sa zlokalizowane w kosci pietowej od dołu na krawędzi zewnetrznej lewej piety(prawa stopa).Ból promieniuje od dołu wdłuż stopy od dołu w kierunku palców.Natomiast zdjecie Rtg wykazało,zwyrodnienia stawu sródstopno-paluchowego oraz ostrogi kostne od strony podeszwowej w kosci pietowej.Teraz prosze o radę jak leczyć w domu,a jakie zabiegi stosować czy nalezy rozbić fala uderzeniowa w profesjonalnym gabinecie.Proszę o odpowiedz.

Witam Pana ponownie,
Oczywiście nie jest możliwe pełne zdiagnozowanie droga online, ale dolegliwości wynikają prawdopodobnie z zapalenia przyczepu rozcięgna podeszwowego do kości piętowej lub podrażnienia/ucisku jednego z nerwów tej okolicy. Fala uderzeniowa nie będzie dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza na początku terapii. Sugerowałbym raczej znaleźć osobę specjalizującą się w rehabilitacji stopy. Na początku terapia manualna, ćwiczenia rozciągające oraz zabiegi fizykoterapeutyczne powinny wystarczyć. Gdyby ból nie ustępował, warto byłoby wykonać USG stopy, a przede wszystkim potwierdzić rozpoznanie.
Pozdrawiam,
P.Kołodziejski
chirurg stopy