Zwyrodnienie plamki żółtej w siatkówce

W 2013r. potwierdzono u mnie w badaniu OCT zwyrodnienie plamki żółtej w siatkówce.Do tego jakiś otworek w siatkówce. Mam 61 lat.Zaczęło się od tego że nie mogłam oglądać TV - obrazy mi się odwajały.Każdym z osobna okiem jest dobrze a z dwoma na raz nie mogę. Zalecono preparaty z luteiną i....widzę coraz gorzej...do tego poważny niedosłuch - leczona jestem w Kajetanach. Mam pytanie - czy jest dla mnie jakiś ratunek? Gdzie się udać?

Witam. Zalecam kontrolne OCT siatkówek co 6-12 miesięcy i luteinę np Nutrof total.z kropli krople p-zapalne np Yelox2x do PLO lub Nevanac 3x PLO.. Leczenie w przypadku pogarszającej się ostrości widzenia gdy mamy do czynienia z błoną podsiatkówkową obejmuje injekcje leków antyVEGF.Są to przeciwciała np Lucentis ,Eylea podawane dogałkowo. POzdrawiam