Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki jest margines błędu w komputerowym badaniu refrakcji oka?

Dzień dobry, chciałam spytać, jakie są granice błędu w komputerowym badaniu refrakcji? Od kilku lat noszę okulary o mocy -1,5 OP -1,0 PL (sferyczne, bez cylindrów). Nie noszę ich cały czas, tzn. zdejmuję w domu np. do czytania, sprzątania, gotowania, odpoczynku. Poza domem noszę i są mi potrzebne. Miałam wrażenie, że okulary są dobrze dobrane, ale podczas badania u okulisty ten stwierdził, że jestem "przekorygowana", bo komputer wskazuje na wadę -1,0 OP i -0,5 OL i takie okulary powinnam nosić. To dość spora różnica. Wydaje mi się, że przy wadzie -0,5 OL powinnam na to oko całkiem dobrze widzieć, a jak zdejmuję swoje okulary to w domu mogę funkcjonować swobodnie, ale już np. samochodem nie wyobrażam sobie jechać. Czy możliwa jest aż taka (tj. 0,5 dioptrii) tolerancja błędu w badaniu komputerowym? Czy faktycznie sobie mogę szkodzić, nosząc obecne okulary i powinnam wyrobić te słabsze?
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Czy irydologia ma podstawy naukowe?

Irydologia to sposób diagnozowania z wykorzystaniem koloru tęczówki. Czy jest to skuteczny sposób? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Witam. Tak.refrakcja u żywego jest zmienna .zależy od wielu rzeczy poziomu cukru wody jakości powierzchni oka od aparatu od tego jak pacjent popatrzy na optotyp od ucisku powiek itd.jest istotne jak Pani widzi i tylko to. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy