Zwyrodnienie stawu kolanowego a okłady z lodu

Czy przy zwyrodnieniu stawu kolanowego można stosować okłady z lodu.Co jest najlepsze w takim wypadku, jakie zabiegi i maści.Sprawa dotyczy młodego człowieka który to bagatelizuje(wcześniej zajmował się akrobatyką)

Dzień dobry

Leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów kolanowych zależy od stopnia ich zniszczenia oraz przyczyn, które doprowadziły do rozwoju choroby.
Przy niewielkich zmianach można zastosować fizjoterapię (odpowiednie ćwiczenia, zabiegi fizykalne), która poprawi ukrwienie tkanek, zmniejszy stan zapalny i dolegliwości bólowe oraz zwiększy/ utrzyma zakres ruchu w stawach.
Przy większych uszkodzeniach zaleca się artroskopie, a przy bardzo dużych endoprotezę (w przypadku kiedy inne metody nie dają efektu).
Okłady z lodu zaleca się przede wszystkim w przypadku ostrych urazów (zmniejszają obrzęk i ból).
Najlepiej proszę się udać do lekarza, który po dokonaniu odpowiednich badań zaleci postępowanie lecznicze.

Pozdrawiam