Zwyrodnienie stawów kolanowych i skokowych

Mam stwierdzone zwyrodnienie obu stawow kolanowych i obu skokowych.Lekarze dają mi tylko leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.Pracuję na nogach 8 godz.dziennie,ledwo wytrzymuje ból,stopę mi wykręca na zewnątrz,po nocach nie śpię,jak mam dalej żyć z tym bólem,czy jest mi w stanie ktoś pomóc? Dodam ze ortopeda stwierdził że na operację nie mam szans bo 4 chore stawy to zbyt duzo na operacje.Proszę o pomoc.

Witam serdecznie
Niestety chrząstki stawowe zużywają się z upływem lat i jest to proces nieodwracalny. Są jednak metody, by proces ten znacznie wydłużyć. Pierwszą zasadą jest unikanie przeciążenia stawów - nie oznacza to jednak, że najbardziej służy im leżenie i odpoczywanie. Polecam zabiegi fizykoterapeutyczne :
rozluźniają mięśnie, działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Dobre efekty daje krioterapia, działanie polem magnetycznym, naświetlanie laserem i leczniczymi lampami, zabiegi elektryczne, hydroterapia. Poprawę zwykle uzyskuje się po 10-15 zabiegach.
Zalecane są też ćwiczenia pod okiem rehabilitanta, które rozluźniają patologicznie napięte mięśnie i wzmacniają osłabione, przywracając równowagę napięć i współpracę mięśni oraz zwiększając zakres ruchów.