Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 1 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego: Pytania do specjalistów

Bóle oraz stopa płasko-koślawa z płaskostopiem poprzecznym i zwyrodnieniem stawu skokowego

Witam. Urodziłam się ze stopą końsko-szpotawą, która w wyniku błędu lekarskiego zmieniła się w stopę płasko-koślawą z płaskostopiem poprzecznym, zwyrodnieniem stawu skokowego, skurczami mięśni w tym stawie. Byłam leczona lekami przeciwzapalnymi i depomedrolem podawanym do miejscowo, który przynosił ulgę jedynie... Witam. Urodziłam się ze stopą końsko-szpotawą, która w wyniku błędu lekarskiego zmieniła się w stopę płasko-koślawą z płaskostopiem poprzecznym, zwyrodnieniem stawu skokowego, skurczami mięśni w tym stawie. Byłam leczona lekami przeciwzapalnymi i depomedrolem podawanym do miejscowo, który przynosił ulgę jedynie na miesiąc. Nie mogę przyjmować ketonalu. Czy jest szansa na wyleczenie się z bólu utrudniającego funkcjonowanie? Jak może wyglądać leczenie? Proszę o pomoc
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Zaawansowane zwyrodnienie stawu skokowo-goleniowego

Witam. Mam 28 lat i cierpię na zaawansowane zwyrodnienie stawu skokowo-goleniowego, co objawia się coraz większym bólem zarówno w grzbietowej części stopy, jak również w okolicach pięty (w momencie odrywania jej od ziemi). Byłam już u bardzo wielu lekarzy, mialam... Witam. Mam 28 lat i cierpię na zaawansowane zwyrodnienie stawu skokowo-goleniowego, co objawia się coraz większym bólem zarówno w grzbietowej części stopy, jak również w okolicach pięty (w momencie odrywania jej od ziemi). Byłam już u bardzo wielu lekarzy, mialam rehabilitację, tabletki, zastrzyki z kwasu hialuronowego oraz z osocza krwi. Lekarze mnie zbywają bo nie wiedzą co ze mną zrobić, a ja juz nie wiem do kogo się udać i kto mógłby mi pomóc. Nie mogę już chodzić..U kogo mogę szukać pomocy?
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe stawu skokowego oraz kości piętowej

Witam Od półroku chodzę z bólem lewj kostki. Miałam zrobione RTG. Opis jest następujacy: Nieczytelne rozpoznanie kliniczne. Niejasny obraz końca dalszego kości strzałkowej lewej-podejrzenie złamania. Zaznaczone zmiany zwyrodnieniowe stawu skokowego oraz kości piętowej. Oczekuję jeszcze m-c do ortopedy. Czyjest to grożne?
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Czy da się leczyć wielostawowe zwyrodnienie stawów?

Witam. Dowiedzialam sie, że choruje na wielostawowe zwyrodnienie stawów tj. mam zwyrodnienie stawow skokowych, kolanowych, biodrowych oraz ramiennych i dloni. Od lekarza ortopedy dowiedziałam sie,ze najpierw czekaja mnie kule a nastepnie wozek i łóżko. Powiedział, że nie ma sensu wszczepiac... Witam. Dowiedzialam sie, że choruje na wielostawowe zwyrodnienie stawów tj. mam zwyrodnienie stawow skokowych, kolanowych, biodrowych oraz ramiennych i dloni. Od lekarza ortopedy dowiedziałam sie,ze najpierw czekaja mnie kule a nastepnie wozek i łóżko. Powiedział, że nie ma sensu wszczepiac endoprotez bo w zbyt wielu stawach sa zwyrodnienia i bede musiala pogodzic sie z ogromnym bolem i zupelna niepelnosprawnoscia. Czy faktycznie nic nie da sie zrobić? Jezeli tak nie ma sensu żebym żyła dalej skoro rokowania sa tak zle? Czy jest sens podejmowac jakiekolwiek leczenie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Zmiana nad szczytem kostki bocznej i odczyn okostnowy

Witam Zona Ma Złamaną Kość Strzałkowa Ma Nodze W ortezie Miała Konsultację Uortopedy -ok.3cm Nad Szczytem Kostki Bocznej Widoczne Zaciemnienie W poprzek Strzałki Do 70% Jej Szerokości Bardziej Widoczne Od Strony Bocznej, - nad zmianą widoczny odczyn okostnowy - nadbudowa,... Witam Zona Ma Złamaną Kość Strzałkowa Ma Nodze W ortezie Miała Konsultację Uortopedy -ok.3cm Nad Szczytem Kostki Bocznej Widoczne Zaciemnienie W poprzek Strzałki Do 70% Jej Szerokości Bardziej Widoczne Od Strony Bocznej, - nad zmianą widoczny odczyn okostnowy - nadbudowa, bez spikuli, początkowe zmiany zwyrodnieniowe stawu skokowego górnego, - obrzęk 1/3 dalszej podudzia z bolesnością uciskową, głównie od strony prawej, jest się czego obawiać? to jest do wyleczenia? bo sie martwię. Dziękuje z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk
dr Łukasz Michalak
dr Łukasz Michalak

Zmiany zwyrodnieniowe lewego stawu skokowego w postaci miernie zwężonej szpary stawowej

Witam, proszę o interpretację opisu zdjęcia rentgenowskiego stawu skokowego.(kobieta, 53l) Wynik: Stan po złamaniu kostki bocznej lewego stawu skokowego. Zmiany zwyrodnieniowe lewego stawu skokowego w postaci miernie zwężonej szpary stawowej z dziobkami kostnymi przy krawędziach. Przy chodzeniu odczuwam ból (ukłucia). Noga złamana byłą 35 lat temu. Dziękuję, Barbara
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki

Jak leczyć przewlekłe uszkodzenia achillesa lewego?

Witam serdecznie, mam takie pytanie. Dostałam skierowanie pilne do szpitala oddział ortopedii z rozpoznaniem przewlekłe uszkodzenia achillesa lewego, wtórne zwyrodnienia stawu skokowego (usg, mri ). Wypadek w pracy miałam w czerwcu ubiegłego roku, niestety trafiłam na lekarza który to zwyczajnie... Witam serdecznie, mam takie pytanie. Dostałam skierowanie pilne do szpitala oddział ortopedii z rozpoznaniem przewlekłe uszkodzenia achillesa lewego, wtórne zwyrodnienia stawu skokowego (usg, mri ). Wypadek w pracy miałam w czerwcu ubiegłego roku, niestety trafiłam na lekarza który to zwyczajnie olał. Rehabilitacja, blokada bez poprawy. Proszę o informację, czy konieczna jest operacja i w jaki sposób to przebiega. Czy w przypaku pilnego skierowania z takim rozpoznaniem mogę liczyc na przyjęcie od reki? Pozdrawiam M.K.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak leczyć stopę po nadepnięciu?

2 tygodnie temu moja stopa zostala nadepnieta. Momentalnie miejsce urazu spuchlo, opuchlizna zeszła po okładach z altacetu. Potem pojawiły się since i nieznaczny ból. Zlecone rtg śródstopia nie wykazało złamań. Lekarz zlecił spray przeciwzapalny. Stopa 5 lat temu była... 2 tygodnie temu moja stopa zostala nadepnieta. Momentalnie miejsce urazu spuchlo, opuchlizna zeszła po okładach z altacetu. Potem pojawiły się since i nieznaczny ból. Zlecone rtg śródstopia nie wykazało złamań. Lekarz zlecił spray przeciwzapalny. Stopa 5 lat temu była poważnie skrecona, leczona w gipsie przez 2 mce, w kości skokowej TK wykazała zmiany zwyrodnieniowe. Po obecnym urazie pobolewa staw skokowy, choć bezpośrednio nie byl zmiazdzony. Czy ma sens usztywnianie go orteza? Chirurg tak zalecił bez przeswietlenia.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Czy mogę starać się o orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym?

Witam. Mam 39 lat, choruję na cukrzycę 2, łuszczycę skóry głowy, korzonki (dolna część kręgosłupa ), mam lekko wysunięty kręg w dolnym odcinku, dodatkowo spłaszczone dolne kręgi, zwyrodnienie stawów skokowych i zwyrodnienie stawów kolanowego. .. dodatkowo żylaki k. dolnych... Witam. Mam 39 lat, choruję na cukrzycę 2, łuszczycę skóry głowy, korzonki (dolna część kręgosłupa ), mam lekko wysunięty kręg w dolnym odcinku, dodatkowo spłaszczone dolne kręgi, zwyrodnienie stawów skokowych i zwyrodnienie stawów kolanowego. .. dodatkowo żylaki k. dolnych i nadciśnienie tętnicze. .. czy mogę starać się o orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym? (2 grupę ) proszę o odpowiedź
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Jak doprowadzić do dużego spadku wagi?

Witam, mam 35 lat, 167cm i 80kg. Chcilabym schudnąć 20 kg najlepiej do końca roku (5,5 miesiąca). Czy to wogole możliwe? Nie chciałabym nabawić się jakiejś choroby przy tym, dlatego proszę o radę. Dodam ze mam pourazowe zwyrodnienie stawu skokowego... Witam, mam 35 lat, 167cm i 80kg. Chcilabym schudnąć 20 kg najlepiej do końca roku (5,5 miesiąca). Czy to wogole możliwe? Nie chciałabym nabawić się jakiejś choroby przy tym, dlatego proszę o radę. Dodam ze mam pourazowe zwyrodnienie stawu skokowego i wszystkie ćwiczenia obciążające nogę odpadaja. Nie moge biegać, skakać itp. (pływać nie umiem i boje się wody). Czy możecie mi coś doradzić? pozdrawiam Ania
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Co oznacza stabilizacja za pomocą śrub?

Witam W kwietniu zlamalam kość skokowa. 2tygodnie, szyny3 tygodnie gips, 3tygodnie but. Potem rehabilitacja. Stopa boli przy chodzeniu do dziś do tego stopnia ze po 8H pracy nie jestem w stanie nią ruszyć. Ostateczna porada u ortopedy. Opinia po... Witam W kwietniu zlamalam kość skokowa. 2tygodnie, szyny3 tygodnie gips, 3tygodnie but. Potem rehabilitacja. Stopa boli przy chodzeniu do dziś do tego stopnia ze po 8H pracy nie jestem w stanie nią ruszyć. Ostateczna porada u ortopedy. Opinia po oglądnięcia rezonansu StanStaStaw po złamaniu kości skokowej na granicy bloczka i szyjki z widocznym wzrostem wloknistym w okolicy bocznej ale z obrazkiem kości skokowej w tym miejscu, ponadto w okolicy uprzednio bocznej skok w miejscu złamania ze zbliznowaceniem i fragmentem list bym.zmiany zwyrodnieniowe stawu podskokowego. Staw skokowy z ograniczeniem zgiecia grzbietowego do 0st. Badalne zgrubienie i osteofity, zwłaszcza w okolicy przednio bocznej. ROM w inwersji i ewersji w stawie skokowym znacznie ograniczony. Wskazane leczenie operacyjne. Artroskopia przednia i tylna stawu skokowego z resekcja konfliktu oraz artroskopowa stabilizację kości skokowej za pomocą śrub. Chciałabym zapytać co oznacza tą stabilizacja za pomocą śrub, czy te śruby będą na stałe i czy będą mi.one ograniczać ruch. Chciałabym wrócić do wspinaczki skokowej.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Założenie szyny po naderwaniu torebki stawu skokowego

Zerwałem (lub naderwałem) torebkę stawu skokowego. Była założona szyna lecz po 2 dniach ją zdjąłem ponieważ była za mocno ściśnięta, krew nie dochodziła do palców - były całe sine i zimne. Udałem się ponownie do ortopedy i nie zgodziłem się... Zerwałem (lub naderwałem) torebkę stawu skokowego. Była założona szyna lecz po 2 dniach ją zdjąłem ponieważ była za mocno ściśnięta, krew nie dochodziła do palców - były całe sine i zimne. Udałem się ponownie do ortopedy i nie zgodziłem się na szynę więc nogę mam usztywnioną bandażem elastycznym. Czy w taki sposób ta torebka zrośnie się prawidłowo (muszę dodać, że leżę cały czas często chodzę. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, czyt mogę używać Clexane (0.6) zamiast Fraxiparine (0.4)?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Szymon Kujawiak
Dr n. med. Szymon Kujawiak

Stany zwyrodnieniowe w odcinku lędźwiowym kręgosłupa

Witam Czy stany zwyrodnieniowe lędźwiowego odcinka kręgosłupa, typu uszkodzenie dysków, krążków miedzy dyskowych, uciski na zakończenia nerwowe, itp, mogą powodować zwyrodnienia stawu skokowego a zwłaszcza powodować koślawienie palucha i deformować kości stawu skokowego ? Po badaniu skanerem (około rok... Witam Czy stany zwyrodnieniowe lędźwiowego odcinka kręgosłupa, typu uszkodzenie dysków, krążków miedzy dyskowych, uciski na zakończenia nerwowe, itp, mogą powodować zwyrodnienia stawu skokowego a zwłaszcza powodować koślawienie palucha i deformować kości stawu skokowego ? Po badaniu skanerem (około rok temu) wykryto uszkodzenie krążka z prawej strony i ucisk na nerw na odcinku L4-L5. Od kilku lat obserwuję pogłębiający się haluks lewej stopy. Czy może mieć to związek. Problem z plecami od 5 lat
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Anna Błażucka
Dr n. med. Anna Błażucka

Czy zastosować Biofenac na zmiany przeciążeniowo-zwyrodnieniowe stawu skokowego?

Na zmiany przeciążeniowo zwyrodnieniowe stawu skokowego (aktualnie b.spuchnięty) ortopeda przepisał mi Biofenac. Choruję na astmę.Czy mogę go przyjmować?- czytam w ulotce o przeciwwskazaniach. Urszula
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Operacja usunięcia martwicy w stawie skokowym a leczenie zębów

Mam przewidziana operacje usunięcia martwicy w stawie skokowym na 29 lipca i masz chore przyzebie jestem w trakcie leczenia. Jednak do czasu operacji nie jestem w stanie wyleczyć wszystkich zębów. Czy to w jakiś sposób koliduje z operacja?
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. dent. Anna Babczyńska-Staszewska
Lek. dent. Anna Babczyńska-Staszewska

Zwyrodnienie stawów kolanowych i skokowych

Mam stwierdzone zwyrodnienie obu stawow kolanowych i obu skokowych.Lekarze dają mi tylko leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.Pracuję na nogach 8 godz.dziennie,ledwo wytrzymuje ból,stopę mi wykręca na zewnątrz,po nocach nie śpię,jak mam dalej żyć z tym bólem,czy jest mi w stanie... Mam stwierdzone zwyrodnienie obu stawow kolanowych i obu skokowych.Lekarze dają mi tylko leki przeciwzapalne i przeciwbólowe.Pracuję na nogach 8 godz.dziennie,ledwo wytrzymuje ból,stopę mi wykręca na zewnątrz,po nocach nie śpię,jak mam dalej żyć z tym bólem,czy jest mi w stanie ktoś pomóc? Dodam ze ortopeda stwierdził że na operację nie mam szans bo 4 chore stawy to zbyt duzo na operacje.Proszę o pomoc.
odpowiada 1 ekspert:
Mgr Natalia Dziadowicz
Mgr Natalia Dziadowicz

Dlaczego odczuwam ból stawu skokowego?

ostatnio wykryto u mnie zmiany zwyrodnieniowe stawu skokowego i płaskostopie poprzeczne i podluzne, czesto stopa wykreca sie w kostce ale nie mocno. Nie mogę długo stać w miejscu (1g) i chodzic (2-3g) bo stopy zaczynają mnie bolec, sa cieple i... ostatnio wykryto u mnie zmiany zwyrodnieniowe stawu skokowego i płaskostopie poprzeczne i podluzne, czesto stopa wykreca sie w kostce ale nie mocno. Nie mogę długo stać w miejscu (1g) i chodzic (2-3g) bo stopy zaczynają mnie bolec, sa cieple i opuchnięte, na drugi dzien sa sztywne. ma wrodzona wade stop konsko-szpotawe. lekarz zasugerował ze może przepisać zastrzyki z kwasu hialuronowego. czy one cos pomogą. jak mało chodzę to w ogóle nie odczuwam bólu. mało sie ruszam przez bol który mam potem
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Daniel Płomiński
Lek. Daniel Płomiński

Zmiany zwyrodnieniowe typu osteoarthosis

Witam zrobilam rtg stawow skokowych kostek w obu stawach stwwierdzono zmiany zwyrodnieniowe typu osteoarthosis. Gorne i dolne ostrogi kostne obu guzow pietowych.Czy to powazna sprawa bo nie moge chodzic dziekuje za odpowiedz
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Kowalczyk
Lek. Tomasz Kowalczyk

Wynik badania RTG stawów skokowych do analizy

Witam serdecznie Opis zdjęcia RTG zdjęcie stawów skokowych w projekcji bocznej wykazuje drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach skokowych oraz stępu .Ostrogi kostne dolnych biegunów guzowatości piętowych ze zwapnieniami przyczepach Achillesa Zaznaczam że byłam u Ortopedy i nie dano mi żadnych... Witam serdecznie Opis zdjęcia RTG zdjęcie stawów skokowych w projekcji bocznej wykazuje drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach skokowych oraz stępu .Ostrogi kostne dolnych biegunów guzowatości piętowych ze zwapnieniami przyczepach Achillesa Zaznaczam że byłam u Ortopedy i nie dano mi żadnych tabletek tylko masaż wirowy i Laser . zanim zastosuję zabiegi co mam czynić w tym kierunku żeby ulżyć bólu a może są inne zabiegi ???
odpowiada 1 ekspert:
 Aleksander Ropielewski
Aleksander Ropielewski

Bezustanny ból stóp i wynik USG stawów

Witam, od 2 miesięcy bezustannie bolą mnie stopy, czasami przechodzi na staw skokowy, łydki. Chodzę mało. Przy chodzeniu, jak ruszam to nie boli tak jak zwykle bolą stawy - tylko to jest taki ból od środka jakby reumatyczny. Jak siedzę... Witam, od 2 miesięcy bezustannie bolą mnie stopy, czasami przechodzi na staw skokowy, łydki. Chodzę mało. Przy chodzeniu, jak ruszam to nie boli tak jak zwykle bolą stawy - tylko to jest taki ból od środka jakby reumatyczny. Jak siedzę i leżę też czuję. Zrobiłem miesiąc temu USG i w stawie skokowym czysto, w stopach drobne zwyrodnienie palców i śródstopia + płaskostopie poprzeczne. Reumat. nic nie stwierdził, ortop. w zasadzie tez nic. Wkładki na płask. nie pomagają. Czy to normalne tak długo?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Jacek Ławnicki
Lek. Jacek Ławnicki
Patronaty