Żylaki na łydkach po laserowej operacji żylaków

Jestem 2 tygodni po operacji laserowej żylaków. Niestety na moich łydkach nadal w niektórych miejscach są żylaki. Co jest tego przyczyną czy to normalne?

Witam. Przyczyną żylaków jest niewydolność naczyń z zwłaszcza ich zastawek, krew cofając się grawitacyjnie napływa do żyły, która poszerza się i mamy żylak(i). Zabieg laserowej obliteracji nie zawsze i nie od razu wyłączy wszystkie niewydolne zastawki - potrzeba kolejnych zabiegów.