ZZSK a trawienie glutenu

30 lat. Od 5 lat choruję na ZZSK (obecnie remisja, po terapi adalimumab). Nie palię, jem dużo warzyw, owoców, ryb - wszystko eko. Mam problemy z trawieniem glutenu (kolonoskopia badanie genetyczne) więc go unikam. Mimo zdrowego trybu życia, mój stan zdrowia nie jest zadowalający (bóle głowy, biegunki, zaparcia, wzdęcia, zespół suchego oka, zzsk, brak koncentracji). Obecnie od kilku dni język jest zabarwiony na brązowo. Czy może to być od Kandydozy? Próbuję usunąć to szczoteczką ale nie da sie.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.