Uczulenie na gluten a wynik badania IGA-EmA

Witam, chciałabym dowiedzieć się czy badanie IGA-EmA należy powtarzaĆ? czy może tak sie zdarzyć ze wyjdzie wynik ujemny a uczulenie na gluten występuje u pacjenta? Chciałabym też zapytać się co daje badanie IgG? Co pomaga wykryć? Dodam że mam problemy z biegunkami, wzdęciami i gazami. I miałam wykonywaną już kolonoskopię, gastroskopię i usg. Kolonoskopia wykazała przewlekły stan zapalny bez zmian wskazujących na chorobę chrona lub wrzodziejące jelito.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Oczywiście może dojść do pomyłki w oznaczeniu. Jest to jednak mało prawdopodobne. Proszę udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego, który pokieruje procesem diagnostyczno leczniczym.