Czy jestem uczulona na gluten?

Witam. Odebrałam wyniki i nie jestem pewna wyniku czy jestem uczulona na gluten? Immunoglobulina Ig A 258mg/dl Ikteria Przeciw transglutaminazie krajowej IgA 3.7U Przeciw realizowanym peptydom gliadyny Ig G 1.6U

Lek. Wojciech Zygmunt

Normy dla takich badań są ustalane wg. laboratorium. Jeżeli wyniki tych badań są podwyższone, to jest podwyższone ryzyko występowania choroby trzewnej (celiakii). Jednak należy pamiętać, że potwierdzeniem występowania celiakii jest wykonanie gastroskopii z pobraniem wycinków z jelita cienkiego i ich mikroskopowej oceny. Pozdrawiam i życzę zdrowia.