Co oznacza ta wysypka na skórze u 27-latki?

Witam, mam pytanie odnośnie zmian skórnych, wysypki czymkolwiek to jest. Majówkę spędzałam nad jeziorem, gdzie co chwilę miałam na sobie ślady po komarach, w miejscach ukąszeń robiło mi się wokoło pełno małych krostek, starałam się tego nie drapać i do dzisiaj zniknęło, poza dekoltem gdzie też miałam ślad po komarze i początkowo małe krostki. Mija już tydzień i z tych małych krostek, zrobiły się duże jakby pryszcze z ropą w środku, wokoło czerwone z obrzękiem każdy. Czy to coś poważnego i pędzić do lekarza czy może to być alergia i nie muszę się martwić?
KOBIETA, 27 LAT około miesiąca temu
Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety nie jesteśmy w stanie ocenić zmian skórnych na podstawie samego opisu. Uważamy, że powinna Pani skonsultować się w tej sprawie z dermatologiem, który oceni zmiany i zaleci dalsze postępowanie.

Skórne reakcje mogą mieć różne przyczyny, w tym alergie, ukąszenia owadów, infekcje skórne itp. Jednak jeśli zmiany te są duże, bolesne, z ropą i obrzękiem, to mogą wskazywać na poważniejszą infekcję skórną lub stan zapalny, który wymagać może leczenia. Proszę więc zapisać się na wizytę.

Podobne pytania można znaleźć pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/male-ropne-i-swedzace-krostki,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ropne-krostki-na-glowie-i-nogach,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/swedzace-czerwone-i-ropne-krostki-na-plecach.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.