Dlaczego po odstawieniu antykoncepcji miesiączka się nie pojawia?

Brałam tabletki antykoncepcyjne 8 lat,zaprzestałam w grudniu. Robiłam badania krwi regularnie, cytologia niedawno w zeszłym roku, od zaprzestania brania tabletek wszystko było w porządku do tego miesiąca brak miesiączki, zrobiłam 3 testy ciążowe wynik negatywny, jaka może być przyczyną i co powinnam zrobić.
KOBIETA, 26 LAT 2 tygodnie temu

Dzień dobry,

Regularność cyklu miesięcznego po odstawieniu leków powinna się wyregulować po 3-4miesiacach ,a nawet do pół roku.

Jeśli miała Pani problemy z regularnością cyklu przed stosowaniem tabletek antykoncepcyjnych, to ten problem mógł powrócić po odstawieniu leku.

Wykluczyła Pani ciążę, czasami przyczyną braku miesiączki jest stres,duża aktywność fizyczna,spadek wagi.

Warto zgłosić się do lekarza ginekologa lub położnej w celu wykonania USG.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska