Na co może wskazywać to krwawienie z dróg rodnych?

Dzień dobry. Miesiąc temu musiałam na chwilę odstawić tabletki antykoncepcyjne (12.04). Brałam przez 11 dni leki przeciwkrzepliwe w związku z zabiegiem - do 21.03. 16.03 dostałam normalnie krwawienia z odstawienia. Nowego opakowania nie zaczynałam. 6.04 pojawiło się plamienie, które chyba mylnie wzięłam za miesiączkę. Zaczęłam nowe opakowanie tabletek. Od tego czasu krwawienie jednak nie ustępuje. Jest mierne, jasnoczerwone. Wymaga użycia podpaski. Trwa już 8 dni. Dodam, że mam nadżerkę, 1.5 roku temu cytologia - jedynie stan zapalny- zresztą jak w prawie każdej. Robiony też pełny pakiet hpv- wyniki ujemne. Przyznam, że trochę się denerwuję. Wizyta u ginekologa umówiona. Czy to krwawienie może być spowodowane tabletkami/lekami przeciwkrzpliwymi?
KOBIETA, 31 LAT 2 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

krwawienie, o którym Pani wspomina może mieć związek z odstawieniem i ponownym rozpoczęciem doustnej antykoncepcji hormonalnej, jak również z nadżerką szyjki macicy bądź lekami przeciwzakrzepowymi. Zdarza się, że leki przeciwzakrzepowe mogą wydłużyć krwawienie bądź sprawić, że będzie ono bardziej obfite niż zwykle.

Dobrze, że umówiła się już Pani na wizytę u ginekologa. Jeśli badania wykonane przez niego nie wykażą żadnych nieprawidłowości, to oznaczać będzie, że wszystko jest w porządku, a sytuacja ta ustabilizuje się wraz z upływem czasu.

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-podczas-miesiaczki-mozna-zazywac-cleaxane,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/leki-przeciwzakrzepowe-i-codzienne-krwawienia-z-nosa,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-pominac-jeden-dwa-zastrzyki-przeciwzakrzepowe-przy-okresie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.