Dlaczego krwawienie z dróg rodnych nie ustało mimo antykoncepcji?

Witam. Mam 40 lat, 12 letniego syna, ciąży już nie planuję. W październiku zgłosiłam się do swojej pani ginekolog z prośbą o tabletki na zatrzymanie miesiączki, ponieważ od zawsze miałam bardzo obfite i bolesne z dużą ilością skrzepów chciałabym od tego odpocząć i nie męczyć się co miesiąc. Pani doktor przepisała mi Limetic 3 opakowania na 3 mc Mam je brać bez przerwy. Problem w tym że 12 października w pierwszy dzień miesiączki wzięłam pierwszą tabletkę i do dnia dzisiejszego Mam okres, nie jest aż tak obfity ale bez tamponu i podpaski się nie obędzie. Próbowałam się skontaktować w tym tyg z moją lekarką jednak się nie udało, pani doktor przyjmuję raz w tygodniu więc kolejny tydzień będę się męczyć z okresem, nie wiem co robić. Dodam że pi tych tabletkach czuje się dobrze, nie mam już wybuchów gorąca i nie oblewa mnie pot, do października była to dla mnie męczarnia, strasznie oblewał mnie pot i często miałam wybuchy, teraz jest super tylko ten przedłużający się okres mnie martwi. Co mam zrobić w tej sytuacji?
KOBIETA, 41 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w pierwszych miesiącach przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych skutki uboczne mogą być najbardziej uciążliwe. Zdarza się, że objawia się to nieregularnymi plamieniami lub długotrwałym krwawieniem. Zazwyczaj taka sytuacja nie jest powodem do niepokoju, choć w przypadku silnych działań niepożądanych lekarz może zadecydować o zmianie pigułek.

W obecnej sytuacji kluczowa jest konsultacja z lekarzem prowadzącym oraz Pani samopoczucie. Po rozmowie z lekarzem znajdzie Pani najbardziej dogodną opcję. Trzymamy kciuki!

Podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-po-rozpoczeciu-antykoncepcji-hormonalnej,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zastosowanie-pierwszych-tabletek-antykoncepcyjnych-harmonet,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/codzienne-plamienia-podczas-stosowania-krazka-antykoncepcyjnych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.