Co robić z tym silnym bólem podczas badania ginekologicznego?

Witam. Jestem 30 letnią kobietą. Mam problemy ze współżyciem ale też z badaniami u ginekologa. Powodują u mnie potworny ból. Nie umiem się zrelaksować. W czasie seksu natomiast ból jest mały no ale jest. Rozmawiałam o tym i z psychologiem i z ginekologiem jednak wyniki cytologii czy badanie USG w porządku. Dzisiaj miałam mieć zabieg założenia wkładki antykoncepcyjnej kyleena. Lekarz umówił się ze mną, założył mi wziernik i w tym momencie poczułam okropny ból który spowodował że oblały mnie zimne poty i zrobiło mi się słabo. Lekarz zaczął grzebać palcami po szyjce macicy i ja zwijałam się z bólu. Nie byłam w stanie wytrzymać tego. Lekarz zrezygnował z zakładania wkładki powiedział mi że się nie da i koniec, że jest po urlopie nie ma atmosfery i warunków bo chciał mi szybko założyć w pośpiechu. Pan był bardzo nie delikatny i się śpieszył. Czy jednak to normalne że odczuwam aż taki ból? Od próby założenia minęło kilka godzin a mnie boli mocno w podbrzuszu. Mam okres ale po tym wszystkim cały czas czuję śluz natomiast krwi nie ma. Przestałam krwawić. Na ręczniku papierowym w gabinecie było pełno krwi. Czy to norma?
KOBIETA, 30 LAT około miesiąca temu

Dzień dobry,

Podejrzewam, że może Pani cierpieć na łagodną postać pochwicy (pierwszego stopnia). W pierwszym stopniu można współżyć, ale stosunki są bolesne.

Jedynym widocznym podczas badania ginekologicznego objawem, który może sugerować pochwicę, jest bowiem nadmierne napięcie i przeczulica wędzidełka tylnego pochwy.

W Łodzi znalazłam bardzo dobre miejsce,do którego powinna się Pani wybrać.

https://www.osteopatja.pl/uroginekologia

Fizjoterapia uroginekologiczna jest niezwykle pomocna w sytuacji opisanej przez Panią.

Pani wizyta u ginekologa należała do bardzo nieprzyjemnych,zbyt intensywne "manewry " przy szyjce macicy mogą nawet doprowadzić do spadku ciśnienia i omdlenia.

Przed złożeniem wkładki lekarz powinien zaproponować znieczulenie,takie postępowanie zawsze powinno mieć miejsce, jeśli pacjentka jest wrażliwa.

Czasami również lekarz proponuje pacjentce żeby przed wizyta przyjęła leki przeciwbólowe.

Krwawienie w trakcie zabiegu wynikało z rozszerzenia szyjki macicy. Ale jeśli było bardzo obfite mogło dojść do uszkodzenia naczynia.

Jeśli dolegliwości bólowe nie ustępują mimo przyjęcia leków,to proszę wybrać się na konsultacje do innego ginekologa.

Jeśli będzie miała Pani więcej pytań,to zapraszam na mojego Instagrama:

https://www.instagram.com/abczdrowie_polozna?igsh=eHIxOHNjOGc3aGd3

Pozdrawiam

Położna

Martyna Dudzińska