Anemia u osoby leczonej z powodu padaczki

Mam 18 lat. Od 10 lat mam epilepsję, której towarzyszy ciągła anemia. Próbowałam brać różne leki na to, lecz to nie skutkuje. Staram się jadać warzywa, jak i owoce, ale to też nie pomaga, gdyż gustuje w daniach jarskich typu naleśniki. Ostatnio mam wymioty, często mnie boli brzuch oraz doświadczam odrętwienia nóg i silnych bólów kolan. Moje wyniki anemii są coraz gorsze. Wszystko jest praktycznie poniżej normy, w zatrważającym stanie jest hemoglobina i leukocyty. Dlatego też często choruję na przeziębienia i grypy. A na WF-ie w szkole często się męczę, co jest dla mnie niedogodne. Na lekcjach czasami drzemię, co jest spowodowane lekami przeciwpadaczkowymi, które przyjmuję (w tym ***********) - to mnie bardzo krępuje. Czasami mam zawroty głowy, ostatnio coraz częściej oraz wymioty po śniadaniach i obiadach jakoś 3 - 4 razy w tygodniu. Ale miesiączkę mam regularną. Proszę o szybką odpowiedź. Chcę wiedzieć co mi jest, bo lekarze, których spotykam nie są w stanie określić, co mi jest.
18 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Lek. Magdalena Kowalska
64 poziom zaufania

Droga Pani!

Opisywane przez Panią objawy są charakterystycznymi działaniami niepożądanymi leków, które Pani przyjmuje, w tym ten którego Pani nazwę napisała.

Proponuję szybką konsultację u lekarza prowadzącego, wraz z koniecznym oznaczeniem stężenia leków we krwi. Prawdopodobnie jest podwyższone, co z tym idzie, konieczne będzie zmniejszenie dawki bądź zmiana terapii.

Proszę nie odwlekać wizyty, gdyż opisywane objawy anemii aplastycznej mogą być groźne dla Pani życia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty