Asymetria mięśni twarzy u 21-latka

Podczas oglądania filmiku z komórki zauważyłem, że mówię i uśmiecham się jedną częścią warg(lewą). Zrobiłem eksperyment polegający na zasłonięciu ręcznikiem odpowiednio prawej i lewej części ust. Zasłaniając prawą część mówiłem swobodnie i wyraźnie, zaś lewą bardzo niewyraźnie i z wielką trudnością. Czy jest to asymetria mięśni twarzy i czy są domowe ćwiczenia korygujące ( proszę o link lub literaturę).Dodam, że mam 20 lat i nie miałem żadnego wypadku.

Aleksander Ropielewski

Asymetrie twarzy (w niedużym zakresie) jest jak najbardziej normalna, natomiast osłabienie mięśni i niewyraźne mówienie wskazują na porażenie nerwu twarzowego. Proszę zgłosić się do neurologa w celu potwierdzenia moich przypuszczeń i rozpoczęcia ewentualnego leczenia.