Ataki bólu przy neuralgii nerwu V

Witam,choruję na neuralgię nerwu V.Brałam tegretol i ataki bólu zmniejszyły się.Lek odstawiłam po konsult.z lekarzem,ze względu na starania o dziecko.Po odstawieniu leku miałam rezonans mag.głowy,który wyszedł ok.Fragm. opisu:Kompleksy nerwówVII iVIII nieposzerzone,prawidłowo otoczone płynem w obrębie przewodów słuchowych wew.Czy prawidłowy wynik wskazuje na wyleczenie neuralgii,czy może wyklucza jej występowanie?Teraz czasem mam atak bólu,ale o wiele słabszy niż przed braniem tegretolu.Anna,l30

Lek. Piotr BiaĹasz

Wynik rezonansu wskazuje jedynie, że przyczyną neuralgii nie jest konflikt naczyniowo-nerwowy. Niestety wielu pacjentów na neuralgię idiopatyczną, gdzie nie jesteśmy w stanie stwierdzić jakiejkolwiek uchwytnej przyczyny i pozostaje leczenie farmakologiczne lub w przypadku niepowodzenia inwazyjne metody leczenia przeciwbólowego. W Pani przypadku nie ma wskazań do leczenia operacyjnego, niestety napady bólu mogą się powtarzać.

Witam serdecznie,

Należałoby pochylić się nad ewentualną kwalifikacją do neurolizy zwoju Gassera - pod kontrolą fluoroskopii w Oddziale Neurochirurgii gdzie ja pracuję w Szczecinie bardzo dobre wyniki ma dr n med Leszek Herbowski, Jest też Profesor Wojciech Maksymowicz -0 wybitny - on jest w Olsztynie i w Warszawie.