Bacterial vaginosis w wyniku cytologii

Miałam zrobioną cytologię wynik -bacterial vaginosis- Al BL CLc oraz liczne granulaty lekarz przepisał Gynalgin oraz Pymafucort ,jestem obecnie w Niemczech i nie mam kontaktu z lekarzem nie wiem co mi dolega i ?czy jest to zarażliwe dla mojego partnera

BV jest zaburzeniem fizjologicznej flory bakteryjnej pochwy. Proszę zastosować przepisane leki dopochwowo. Na czas kuracji nie współżyć. Następnie zastosować probiotyki np trivagin . Pozdrawiam