Badanie rezonansem magnetycznym głowy a klaustrofobia

Dzień dobry, mam 31 lat, jestem w trakcie diagnozowania przyczyn bólu głowy. Mam zalecone NMR odcinka szyjnego. Domyślam się, że chodzi o rezonans magnetyczny, czy przy badaniu odcinka szyjnego będę "wjeżdżała" do tunelu do stóp, czy jedynie do klatki piersiowej? Mam dużą klaustrofobię i myślę, że nie dam rady... ile trwa takie badanie? Czy jest sens umawiać się w przychodni rehabilitacyjnej przed wynikiem NMR?

Jeśli chodzi o sam rezonans to tu nie pomogę. Lecz jeśli chodzi o klaustrofobie to polecam spotkanie z psychologiem poznawczo-behawioralnym - nie trzeba męczyć się z lękiem i można się go w miarę szybko i skutecznie pozbyć. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Może Pani poprosić lekarza POZ o doraźne leki uspokajające, które umożliwią przeprowadzenie badania.