Biegunka, wzdęcia i krew w stolcu a możliwe schorzenia

Proszę o pomoc/diagnozę: Objawy: 1. stolec raz *normalny* raz *luźny* ale nie biegunka, 2. częste burczenie w jelitach, 3. czasami gaz, 4. czasami wypróżnienie raz na dzień czasami dwa, dwa miesiące temu zauważyłem odrobinę krwi w stolcu, kilka dni temu po 2 wypróżnieniu kilka kropel w stolcu i mały ślad na papierze toaletowym proszę o informację jutro będę robił badanie krwi i badanie kału na krew utajoną , oczekuję również na USG jamy brzusznej

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, taki rodzaj dolegliwości może być związany z zespołem jelita drażliwego i wszystkie badania mogą się okazać prawidłowe. Zalecane wtedy jest unormowanie stylu życia, mniejszy poziom stresu i prawidłowe odzywianie. Pozdrawiam.