Ból kolana i utrata stabilności a wynik rezonansu

Rezonans: PCl w cz.dystalnej znacznie pogrubialy o śr.12 mm, przed miejscem uszk. śr.ok 6 mm. Subtotalne uszkodzenie PCL. Zmiany na odcinku o dł.ok 19 mm. Uraz nastąpił 3.09. Po 3 m-c lekarz stwierdził że wiązadła PCL nie operuje się. Wykonałam już 3 rehabilitacje a kolano ciągle boli. Po ok 10 min chodzenia tracę stabilność kolana i kuleję. Nie daję rady stać dłużej bo wraca ból. Niemożliwość zbytniego skręcenia kolana, uklęknięcia. Co mam zrobić?

Witam,
Pana objawy i wynik rezonansu magnetycznego sugerują uszkodzenie PCL. Bezwzględnie wymaga Pan artroskopii stawu kolanowego i najprawdopodobniej rekonstrukcji PCL.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu