Bóle dolnego odcinka kręgosłupa i wynik RTG
Mam 34 lata, jestem kobietą od jakiegoś czasu mam bóle dolnego odcinka kręgosłupa. Ostatnio taki ból, że lekarz zalecił zastrzyki diclac i wit.B12 mydoclam50mg. Wykonałam badanie RTG - wyżej ustawiona prawa połowa miednicy.mała lewowypukła skolioza. Dyskopatia L5-S1. Wykonuję pracę, gdzie muszę bardzo dużo chodzić. Jak zinterpretować wyniki i jak leczyć?? Czy konieczna wizyta u neurologa? Rezonans mag.? Z góry Dziękuję za odp.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Przyczyny udaru mózgu
Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.
Witam,
rehabilitacja,ćwiczenia i systematyczność.proszę unikać dźwigania. Jesli zaś chodzi o ustawienie miednicy należałoby wykonać pomiar długości kończyn, może jest to wynik w różnicy długości a może przykurcz mięśni miednicy.
Pozdrawiam
Ze względu na fakt, iż jest Pani młodą osobą proponuję podjąć się rehabilitacji. Tylko w ten sposób uda się Pani wyjść z podanej sytuacji. Wymaga to systematyczności, regularności i także odpowiednio dobranych do Pani ćwiczeń. Ważne, aby zmieniła Pani swoją postawę ciała i zadbała o prawidłową ergonomię ciała.