Bolesność karku a praca przed komputerem

Witam, mam 23 lata, większość czasu spędzam przed komputerem - praca jako programista, jednak staram się też ruszać (jazda na deskorolce, spacery). Od około 9 miesięcy odczuwam silny promieniujący ból karku (szczególnie podczas pracy przed komp oraz jazdy autem). Co mogę zrobić? Chciałbym w miarę szybkie rozwiązanie, więc jestem zdecydowany na leczenie prywatne - czy rezonans magnetyczny i pójście do neurologa rozwiąże sprawe? Co najlepiej zrobic? Jakie kolejne etapy postepowania?

Renata GrzechociĹska

W Pana przypadku najprawdopodbniej mamy do czynienia z chorobą przeciążeniową kręgosłupa. Proponuję wykonać RTG ewentualnie MRI kręgosłupa i udać się z wynikiem do neurologa lub ortopedy. Leczenie prawdopodobnie będzie polegało na rehabilitacji.