Brak odczuwania głodu po zjedzeniu śniadania

Witam. Mam nastepujący problem od około 2 miesięcy. Mianowicie zjem rano śniadanie i już potem do konca dnia moge nic nie jeśc, nie czuje w ogóle głodu, nastepnego dnia tak samo,zero uczucia głodu,ssania w żoładku nic. CO mogłoby mi dolegać? czy wizyta u lekarza jest konieczna?

Drogi Panie!

Uczucie głodu nie jest wymagane do zjedzenia następnego posiłku. Ważne jest, aby posiłki spożywać o regularnych porach, ich ilość zależy od Pana trybu życia. Na pewno dzień należy zaczynać od śniadania i kończyć kolacją jedzoną 3-4 h przed snem. Warto również pamiętać o wypijaniu przynajmniej 1,5 l wody dziennej.
Do dokładnego zdefiniowania Pana problemu, jakim jest brak odczucia głodu, należałoby przeanalizować dokładnie jedzenie oraz napoje, jakie Pan spożywa. Możliwe jest, że nieświadomie spożywa Pan w ciągu dnia wystarczającą ilość kcal. Mówię tutaj o słodzonej kawie czy herbacie, sokach, napojach owocowych i gazowanych, słodycze, przegryzane owoce, przekąski itp. Pozostaje zastanowienie się nad jakością i wartościami odżywczymi spożywanych produktów. Kontrolę u lekarza zawsze warto wykonać co jakiś czas, żeby wykluczyć ewentualne schorzenia.

Pozdrawiam!

kontakt@dietetycznaodnowa.pl
dietetycznaodnowa.pl