Brązowe plamienia i nitki w śluzie w 7. tygodniu ciąży

Dzień dobry, jestem w 7. tygodniu ciąży. Od tygodnia obserwuję plamienie, najczęściej w postaci brązowych nitek w śluzie. Trzy dni temu byłam na usg, lekarz widział akcję serca, nie zauważył przyczyn plamienia. Biorę dopochwowo progesteron 3x dziennie. Czy zagraża mi poronienie?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie jest to związane z wahaniami hormonalnymi. W tej sytuacji należy regularnie kontrolować ciążę.