Brązowe plamy na skórze u 3-letniego dziecka

Moja córka ma 3 lata. Niedługo po urodzeniu na stopie zrobiła jej się mała brązowa plamka. Latem na jej udzie pojawiły się duże plamy w kolorze kawy z mlekiem. Zajmują praktycznie całe udo. To taka duża postrzępiona plama składająca się z kilku mniejszych. Byłam u dermatologa, nie wie co to jest, powiedział,że widocznie to taka uroda. Poczytałam o tym i boję się że to może być zespół Reclinghausena. Czy to możliwe i czy można jakoś wykluczyć tą chorobę? Czy są jakieś badania?

Milena Lubowicz

Proszę o swoich w wątpliwościach porozmawiać z pediatrą, gdyż do rozpoznania choroby von Recklinghausena konieczne jest spełnienie określonych kryteriów, w tym odpowiednia ilość i wielkość plam. Żeby zdecydować zatem czy jest podejrzenie tej choroby trzeba dziecko zbadać oraz zebrać dokładny wywiad.
Pozdrawiam