Jak rozumieć opis RM kolana?

Witam!Nie wiem jak mam rozumieć opis RM na moje kolano.Termin wizyty u lekarza Ortopedy mam dopiero w maju,a ja chciałabym już teraz to zrozumieć.Czy to coś poważnego?Pozwolę sobie na przepisanie wyniku badania." Przebyte naciągnięcie bliżej części MCLUmiarkowana redukcja objętości i nieznaczne zwyrodnienie rogu tylnego i trzonu łękotki przyśrodkowej,bez nawrotowego pęknięcia.Nieznaczne scieńczenie i drobne nierówności chrząstki przedziału przyśrodkowego.Dyskretne poziome rozwarstwienie środkowej części trzonu łękotki bocznej.Drobne nierówności chrząstki rzepki.Dyskretny obrzęk szpiku kostnego tylno-górnej części kłykcia bocznego kości udowej oraz tylnej części kłykcia bocznego piszczeli i głowy strzałki,przeciążeniowy lub pourazowy.Dyskretne zmiany przeciążeniowe rzepkowego przyczepu wiązadła własciwego rzepki.Ślad płynu zarzepkowo.Nie wykazano wolnych ciał śródstawowych." Jestem po wypadku komunikacyjnym.Co ten opis oznacza.Dziękuję

Aleksander Ropielewski

W zależności od objawów i Pani oczekiwań odnośnie stanu sprawności kolana możliwe, że wskazana będzie operacja artroskopowa, jednak jest to mało prawdopodobne. Na razie proszę odciążać kończynę i prowadzić rehabilitację w porozumieniu z fizjoterapeutą.