Cechy cryptitis w jelicie grubym

CO TO ZNACZY-ZMIEJSZENIE LICZBY KOMÓREK KUBKOWYCH W CEWKACH CECHY CRYPTITIS I ROPNIE KRYPTOWE DOTYCZY JELITA GRUBEGO

Witam serdecznie. Jelito grube nie posiada kosmków jelitowych, błona śluzowa zajęta jest przez głębokie i regularne krypty jelitowe, w których jest bardzo dużo komórek kubkowych ułatwiających wchłanianie. Cryptitis oznacza iż mamy do czynienia ze stanem zapalnym. Warto zgłosić się do gastroenterologa.