Chorobliwa nieśmiałość u 20-latki

Chorobliwa nieśmiałość Mam 20 lat i ciężko mi jest otworzyć się przed ludźmi, kiedy poznaję nowe osoby, mam problem z nawiązaniem dłuższej rozmowy bo nie mam pomysłu na tematy. Również boję się, że powiem coś przez co nie polubią mnie inni w takiej rozmowie. Często też wydaje mi się, że inni nie będą chcieli się ze mną spotkać, dlatego też boję się to zaproponować. Podobnie jest z chłopakiem, którego nie dawno poznałam, jemu zależy a ja nie wiem czy będę umiała się tak otworzyć,co zrobić?

Witam,
rozumiem, że jest to dla Pani poważny problem, najlepiej byłoby zbadać przekonania lezące u podstaw tych obaw o tym, ze osoby Pani nie polubią, obaw przed otworzeniem się, znaleźć przyczyny tego stanu oraz nauczyć się jak sobie z tym radzić. Jest to jak najbardziej możliwe. Trudno jednak w tak krótkiej formie dać jakieś bardziej konkretne rady. Najlepszym rozwiązaniem byłaby zapewne psychoterapia lub przynajmniej kilka konsultacji z psychologiem. W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu indywidualnego. Pozdrawiam.