Choroby autoimmunologiczne a zatrucie rtęcią

Dotykają mnie choroby autoimmunologiczne i ostatnio usłyszałam że mogą być one powiązane z zatruciem rtęcią. 5 lat temu jechałam pociągiem i stłukła się świetlówka, która spadła bezpośrednio na mnie, 10 miesięcy później zachorowałam na hashimoto, później twardzinę i inne. Co powinnam zrobić w tej sytuacji, czy można to jakoś sprawdzić czy doszło do zatrucia rtęcią albo jakoś się zbadać?

Dzień dobry :)

W celu określenia stężenia pierwiastków toksycznych w organizmie, w tym rtęci, dobrze jest wykonać Analizę Pierwiastkową Włosa. Na podstawie takiego badania można ocenić zawartość również innych pierwiastków (ponad 20 różnych) i uwzględnia ono ich zawartość w organizmie w ciągu ostatnich 3 miesięcy. Uzyskane wyniki nie zależą więc od chwilowych wahań (jak to w przypadku np. badań z krwi).

W razie dodatkowych pytań zapraszam do kontaktu :)

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA