Ciągły smutek i płacz

Witam, mam 18 lat, bardzo niepokoi mnie mój stan... Przez jakiś czas, może tak od miesiąca, cały czas mi smutno. Przejmuję się najmniejszymi problemami i później płaczę, płaczę i jeszcze raz płaczę... Mam chłopaka, który mnie wspiera, ale naprawdę nawet przy nim czuję się beznadziejna... Myślę, że wszystko, co związane ze mną, jest głupie;// Czy to może być depresja, czy raczej może moje hormony szaleją i dlatego mam takie huśtawki nastroju?

18 LAT ponad rok temu

Witaj!

Na odległość nie mogę postawić diagnozy, ale opisane przez Ciebie objawy mogą wskazywać na depresję. Hormony, owszem, mogą powodować tzw. huśtawki nastroju, ale raczej o nieco innej specyfice. Sugerowałabym, abyś udała się do Poradni Zdrowia Psychicznego, w której uzyskasz pomoc zarówno psychoterapeutyczną, jak psychiatryczną.

Pozdrawiam.