Co mogą oznaczać powracające bóle głowy?

Dziś mnie bardzo boli na czubku głowy, jakby ktoś stał na głowie, ucisk, klocie. Cisnienie 150/90. Czy jechac do szpitala dzis? Bardzo mnie to niepokoi. Wczoraj sie skarzylem na ból glowy i zatok (mam zapalenie zatok i gardla). Jednak.dostalem zastrzyk i leki jedynie na silne bóle brzucha i podbrzusza. Martwię się, nie wiem czy mnie przyjmą w szpitalu, czy każą czekać do poniedziałku isc do przychodni. Bóle od kilku dni sa coraz silniejsze

Witam!
Należy zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu: zbada, zleci odpowiednie badania laboratoryjne i w zależności od wyników podejmie rozsądną decyzję: leczy sam, czy kieruje do specjalisty. Przypadłość, którą Pan opisał może mieć podłoże nerwicowe i wówczas leczenie tego samego objawu jest całkiem inne. Można to leczyć psychoterapią, czasem wspieraną lekami p/lękowymi.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.