Co mogę jeszcze zrobić w ramach rehabilitacji niedowładu mięśni?

Zaczęło się w poniedziałek wieczorem: poczułam coś w rodzaju "kopnięcia" prądem. Zrobiło mi się słabo, niedobrze. W nocy zaczęło łzawić mi prawe oko, a rano okazało się, że zarówno oko jak i usta są inne. Prawa powieka opada, mam trudności z zamykaniem oka, łzawi. Usta od prawej strony są mniejsze i wygięły się w lewą stronę. Prawą stroną nie odczuwam smaku jedzenia. W piątek 06.08.2010 dostałam wynik badania krwi i tak: Borrelia b.IgG LIA -15U/ml < 10.0 U/mln Borrelia b.IgM LIA - 1,1 Index 2,4 Index na czerwono Borrelia IgM Line Blot positivNach na czerwono Borrelien Interpretation IgM-Antikörperg CEA ECLIA - 4,7 ng/ml 2,5 ng/ml CRP - 5,0 mg/l 2,4 mg/l Pragnę zaznaczyć, że nie pamiętam, aby kiedykolwiek ugryzł mnie kleszcz, jednak często miewam bóle stawów, czasowe kłopoty ze snem, stany depresyjne.

Ponieważ czasowo przebywam w Niemczech, byłam u polskiej pani doktor i od dziś włączyła mi antybiotyk. We wtorek neurolog zalecił mi duża dawkę k*** (100tabl), co kilka dni zmniejszając dawkę. Byłam też na dwóch zabiegach z rehabilitantem - ćwiczenia prawej strony twarzy, w domu nagrzewam lamps S*** oraz 1x dziennie stosuję magnetoterapie (łóżko z polem magnetycznym). Znacznie lepiej funkcjonuje prawa strona w trakcie nagrzewań lub picia gorącej herbaty. Bardzo proszę o odpowiedź: czy mam szanse, że paraliż prawej strony się cofnie, co powinnam jeszcze zrobić w ramach rehabilitacji oraz czy są jakieś przeciwwskazania odnośnie odżywiania. Mam 56 lat, ważę 88 kg, wzrost 172 cm, palę papierosy (obecnie mniej). Bardzo proszę o wskazówki i pozdrawiam serdecznie.

MĘŻCZYZNA, 56 LAT ponad rok temu

Zatrucie grzybami - powikłania

Powikłania występujące po zatruciu grzybami i skuteczność działania podanych leków uzależnione są od czasu, w jakim pacjent zgłosi się do lekarza. Informacji na temat możliwych powikłań występujących po zatruciu grzybami, udziela toksykolog, dr Piotr Burda.

Lek. Magdalena Kowalska
64 poziom zaufania

Witam!

Niedowłady mięśni twarzy związane z boreliozą, jeżeli jest wprowadzone leczenie - w większości przypadków ustępują, jednak to nie jest bardzo szybki proces, troszkę czasu to zajmuje. Podstawowym elementem prócz leczenia farmakologicznego, w takich przypadkach jest rehabilitacja - głównie ruchowa. Powinna Pani regularnie powtarzać ćwiczenia, których nauczył rehabilitant. Nie ma prócz tego dodatkowych wskazań, również co do diety. Można wspomagająco zażywać witaminy z grupy B.

Niezależnie od problemu podstawowego - warto pomyśleć o całkowitym rzuceniu palenia, niewątpliwie wpłynie to korzystnie na całościowy stan zdrowia!

Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty