Co mogła znaczyć taka potliwość w nocy?

2 dni temu miałam stan podgorączkowy który trwał 2 dni po gorączce pojawił się katar przez 2 noce po obudzeniu się byłam cała mokra. Czy to normalne Czy podczas kataru można tak mocno się pocić? Boję się że to jakaś poważna choroba bardzo proszę o odpowiedź

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

Rozumiemy Pani obawy związane ze stanem zdrowia. Czasami zdarzają się reakcje organizmu, które występują rzadko i wcześniej nie miało się z nimi do czynienia.

Biorąc pod uwagę opis Pani objawów, prawdopodobnie wystąpiła pewna infekcja wirusowa. Można tak uważać, że względu na obecność kataru i stanu podgorączkowego. Organizm mógł walczyć z przeziębieniem poprzez nadmierną produkcję potu. W takich sytuacjach, charakterystyczne jest występowanie zimnych potów, zwłaszcza przy przyjmowaniu leków przeciwgorączkowych i przeciwzapalnych.

W razie wątpliwości, zalecamy skonsultować się z lekarzem internistą, gdyż ze względu na odległość trudno jest ocenić Pani aktualny stan zdrowia.

Aby zwiększyć odporność można wspomóc się preparatami z większą dawką witaminy C oraz D. Duże znaczenie przy infekcjach posiadają wyciągi z czarnego bzu, a także soki z malin, czarnej porzeczki oraz aronii.

Życzymy Pani szybkiego powrotu do zdrowia!

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/wirusy

https://portal.abczdrowie.pl/nadmierne-pocenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.