Co może być przyczyną problemów z wypróżnianiem?

Witam, w ciągu ostatnich 6 miesięcy mam problemy z oddawaniem stolca. W tym czasie zdarzyło mi się dwukrotnie nie zdążyć do toalety. Mam 30 lat i odkąd pamiętam miałam problemy z regularnością wypróżniania. Teraz jest to nasilone szczególnie w drodze do pracy, do której jadę godzinę z przesiadkami. W pracy problem zazwyczaj ustępuje. Co może być tego przyczyną?

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana konsultacja proktologa. Czy były porody naturalne ? Kwestia stresu?