Co może oznaczać pojawiająca się plamka w jednym i drugim oku?

Witam. Dzisiaj pojawił się u mnie dość nietypowy problem, który obejmował jedno i drugie oko (tak więc gdzieś głębiej). Nie potrafię go zdiagnozować ani nikt inny również. Mam 24 lata i ostatnim razem przytrafił mi się kilka razy w liceum, czyli jakieś 6-8 lat temu. Problem polega na tym, iż w pewnym czasie pojawia mi się jakby plamka przed oczyma (nie czarna), która się rozrasta, a potem znika. Dzisiaj np. gdy patrzyłem na jakieś pismo, to nie widziałem drugiej albo trzeciej litery od lewej strony. Co jakieś 10 minut było większe, tylko nie na zasadzie powiększającej się plamki, ale raczej litery C. Całość trwała jakąś godzinę i wszystko znikło, po czym (jak to pamiętam z licealnych lat) pojawił się ból głowy. Podkreślam, że ostatnim razem miałem takie coś w liceum, tylko że wtedy problem był obecny przez jakiś czas. Nie pod rząd, ale pojawiał się raz na jeden lub dwa miesiące. Pozdrawiam. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Witam.Prosta sprawa. Migrena oczna z aurą.to co Pan widzi ruchoma litera C duże z boku to mroczek.Potem jest ból głowy. Leczenie u neurologa.Przyczyny mogą być bardzo różne-kręgosłup szyjny, niedokrwienie,uraz, choroby niedokrwienne ,anemia,zaburzenia elektrolitowe.Pozdrawiam