Co może oznaczać takie pieczenie i podrażnienie twarzy?

Mężczyzna 45 lat.. Od kilku lat zmagam się z dyskomfortem mojej twarzy. Ewidentnie jest to cera naczynkowa, skłonna do podrażnień, łojotokowa.. Gdy przyjadę do Warszawy, stan powietrza doprowadza moją twarz do szału. Robi się świecąca, czerwona, podrażniona i strasznie piecze. Czuję jakby brakowało mi skóry na twarzy. Ściąganie i pieczenie sprawia że pojawia się jakby opuchlizna.

Dzień dobry, nie istnieje jedna najskuteczniejsza metoda leczenia zmian naczyniowych, która sprawdziłaby się w przypadku każdego problemu. Do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). Niestety żaden specjalista nie zagwarantuje Panu, że problem zniknie całkowicie. Terapia laserowa zazwyczaj jest długotrwała i musi być powtarzana ze względu na nawrotowość problemu. Terapia powinna być wspomagana także odpowiednio dobraną pielęgnacją domową. Zarówno w pielęgnacji przed jak i po zabiegowej należy uwzględnić stosowanie kremów z filtrem chroniących przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kremy powinny zawierać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Rodzaj i częstotliwość dedykowanych Panu zabiegów, a także sposób przygotowania do nich najlepiej ustalić ze specjalistą prowadzącym. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.