Jak pozbyć się tych naczynek na twarzy?

Dzień dobry mam problem z naczynkami z policzkach i nosie a przy tym łuszczy mi się naskórek na twarzy

Dzień dobry, rozszerzone naczynka najlepiej zamknąć laserem/IPL a ponadto na codzień zadbać o odpowiednią pielęgnację ukierunkowaną na cerę naczyniową/reaktywną oraz unikać czynników zaostrzajacych rozszerzenie naczyń krwionośnych.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Sobczyńska

Dzień dobry, nie istnieje jedna najskuteczniejsza metoda leczenia zmian naczyniowych, która sprawdziłaby się w przypadku każdego problemu. Do skutecznego leczenia zmian naczyniowych dedykowane są urządzenia laserowe generujące odpowiednią długość fali ( lasery neodymowo - yagowe, lasery KTP, lasery pulsacyjne barwnikowe). Niestety żaden specjalista nie zagwarantuje Panu, że problem zniknie całkowicie. Terapia laserowa zazwyczaj jest długotrwała i musi być powtarzana ze względu na nawrotowość problemu. Terapia powinna być wspomagana także odpowiednio dobraną pielęgnacją domową. Zarówno w pielęgnacji przed jak i po zabiegowej należy uwzględnić stosowanie kremów z filtrem chroniących przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Kremy powinny zawierać w swoim składzie substancje uszczelniające naczynia krwionośne - np. ruszczyk; wyciąg z kasztanowca; arniki górskiej; substancje łagodzące - np. woda termalna, alantoina, pantenol. Rodzaj i częstotliwość dedykowanych Panu zabiegów, a także sposób przygotowania do nich najlepiej ustalić ze specjalistą prowadzącym. W razie ewentualnych pytań, uprzejmie proszę o kontakt. Pozdrawiam, Aleksandra Duczmal.