Co muszę zrobić, aby dokuczliwy ból pleców zniknął?

Witam, Dokucza mi ból w dolnej partii pleców, najprawdopodobniej jest to spowodowane moim trybem życia (praca za biurkiem auto, mało ruch). Profilaktycznie wykonałem RTG lędźwiowego odcinka kręgosłupa i zauważyłem mała skoliozę w dolnym odcinku kręgosłupa. Co muszę zrobić aby dokuczliwy ból zniknął i zapobiec pogłębianiu się wady. poniżej link do zdjęć rtg. https://ibb.co/cg6xsH Z góry dziękuję za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jak już sam pan napisał - należałoby w pierwszej kolejności zmienić styl życia (najbardziej polecany wysiłek to pływanie, ale każdy inny ogólnorozwojowy trening stosowany rozsądnie, bez znacznego obciążenia i kontuzyjnych ćwiczeń, będzie dobry i pozytywnie wpłynie na pana dolegliwości).